Ünlü iş adamından komşularına tehdit: ‘Gürültüyü bundan sonra görürsünüz’

Arnavutköy’de bir apartmana taşınan işadamı Cenk Aşçıoğlu hakkında, verdiği yüksek sesli partiler nedeniyle kişilerin huzur ve sükununu bozma suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Aşçıoğlu’nun kendisini uyaran komşularını tehdit ettiği ortaya çıktı.

Emniyette verdiği ifadede, “Suçlamaların tamamı asılsız ve dayanaksızdır. İnsanların rahatsız olmaması için gerekli tamir, bakım ve tadilat işlemleri de çalışanlar tarafından yapılmıştır” diyen Aşçıoğlu’nun kendisini uyaran komşularına “Siz gürültüyü bundan sonra görürsünüz” dediği ortaya çıktı.

Aşçıoğlu’ndan şikayetçi olan komşusu Doktor Süleyman Sıtkı Kahraman ifadesinde, “1 ay ses çıkarmadık. Sonrasında ben ve eşim kapısına giderek durumu söyledik. Bu kişi başta tamam tekrarlamayacağım diye vaatlerde bulundu. Ancak çok kısa bir süre sonra yine aynı şekilde ikamette kalabalık grupla yüksek sesle müzik dinleyerek eğlenmeye başladı” dedi.

Prof. Dr. Semra Kahraman da avukatı aracılığıyla verdiği dilekçede, sırf emniyete şikayet ettikleri için Cenk Aşçıoğlu’nun kendilerine, “Siz gürültüyü bundan sonra görürsünüz. Artık her gün evde parti yapacağım bakalım ne yapacaksınız” ifadeleri ile tehdit ettiğini söyledi.

’15-20 KEZ KAPISINA GİTTİK’

Süleyman Sıtkı Kahraman, “Bize kişisel husumet beslemeye başladı. Her kapısına gidip kendisinden ricada bulunduğumuzda ertesi gün daha fazla sesle eğlencesine devam etti. Toplamda ben ve eşim olmak üzere 15-20 kez kapısına gitmişizdir ve telefonla aramışızdır. Son gitmelerimizde ise kapıyı açmaya tenezzül bile etmedi” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x